Rybolov ve Španělsku na moři

s možností i na řece


Rybolov

Naše lokalita:

Mapa vesničky Riomar Vesnička Riomar

Riomar

Malá vesnička vzdálena 10 km od města Deltebré, v provincii Catalunya - 190 km jižním směrem od Barcelony při pobřeží Středozemního moře. V jedné z místních částí Riomar, kde se řeka L´Ebre vlévá do Středozemního moře, se nachází rozmanitý přírodní park – Natural Parc. V něm je možné shlédnout hejna albatrosů, kormoránů, pelikánů růžových, mořské orly a spousty dalšího exotického ptactva, zvěře a plazů.

Mapa řeky Río L´Ebre ve Španělsku Řeka Río L´Ebre ve Španělsku

Río L´Ebre

Pramení na jižních svazích Kantabrijského pohoří a na horním toku protéká hlubokou dolinou v severovýchodní části Starokastilské vrchoviny. Její střední tok protéká Aragonskou rovinou, kde se koryto dělí na jednotlivá ramena. Na dolní části toku protéká řadou úzkých členitých soutěsek protéká skrze výběžky Katalánského pohoří, pod nimiž vtéká do přímořské roviny. Do Středozemního moře se vlévá deltou o rozloze přibližně 250 km², jíž řeka protéká a jehož břehy jsou lemovány hrázemi.

Kdy nejlépe na Ebru na ryby:

Rybářská sezóna pro lov ryb je zde přibližně už od poloviny března do konce října. Dají se lovit i předtím a potom, ale to jen sporadicky. Aktivita utichá s ochlazováním vzduchu a vody. Někdy je dobrý lov i v těchto měsících, když je teplá zima.

BŘEZEN:
bývá ještě poměrně chladný a na mořské ryby je zatím čas. Jen v deltě je možno chytat menší druhy ryb jako lubiny, tallams i malé dorady. Po řece výš berou již dobře sumci a kapři, dobře berou už i candáti.
DUBEN:
je dle počasí velmi podobný březnu. Při teplejším jaru jsou v celé spodní délce řeky a v deltě lubiny, málo black bass (okoun) dorady, tallams i malé palomety. Výše pak je již vhodný lov kaprů, sumců a výborně berou i candáti. Black – bassi až později. Bývá občas deštivo.
KVĚTEN a ČERVEN:
je velmi příjemné stabilnější počasí a teplo. Začíná sezona i velkých druhů ryb. To platí o celé délce spodního toku, deltě i moři.
ČERVENEC a SRPEN:
je zde velmi teplo. Berou všechny druhy ryb jak mořských, tak sladkovodních.
ZÁŘÍ a ŘÍJEN:
vhodné měsíce pro lov všech druhů ryb, velmi příjemné klima. Od polovičky října bývá už i chladněji.
LISTOPAD:
začíná být chladněji, ale na sladké vodě jdou velcí sumci, kapři i velcí candáti. Na moři pak dorada, tallams i palamety. Hojně jsou zde také cípalové.

Můžeme však říci, že na řece lze v podstatě chytat celý rok.

Na moři lze chytat tyto ryby:

lubina-mořský okoun, doráda, lenguado-mořský jazyk, salmonete-losůsek, sargo-pražma mořská, mabra, roncadora-ostruha velká, black-bass, corvina-holovičník temný, palometa, lirio, serviola, perca americána-okoun americký, mújol-cípal hlavatý, bonito-tuněc modrý, caballa-makrela, tallams-modrá ryba, atún-tuňák, manta-rejnok a další...

Rybolov na moři ve Španělsku Rybolov na moři ve Španělsku Rybolov na moři ve Španělsku Rybolov na moři ve Španělsku Rybolov na moři ve Španělsku

V řece pak chytnete:

lysy, lubiny, dorády, tallamse, sumce, kapry, candáty, parmy, úhoře, karasy a jiné ryby, které se běžně v řekách nacházejí. Musíme zde poznamenat, že na řece to platí po městečko Tortosu, která je cca 45 km proti proudu řeky.

Rybolov na řece Río L´Ebre ve Španělsku Rybolov na řece Río L´Ebre ve Španělsku Rybolov na řece Río L´Ebre ve Španělsku Rybolov na řece Río L´Ebre ve Španělsku Rybolov na řece Río L´Ebre ve Španělsku

Pro zájemce mořského i sladkovodního rybolovu nabízíme specializovaného průvodce.
Veškeré rybářské příslušenství (udice, navijáky) jsou k dispozici za poplatek, rybářskou bižuterii lze zakoupit v místním rybářské obchodě.

Prodejna rybářských potřeb Prodejna rybářských potřeb Prodejna rybářských potřeb

Pronájem lodí

Disponujeme 12-ti sportovními loděmi k pronájmu bez kapitána, s potenciálem motorů od 5 do 115 HP (koňských sil), vhodných pro rybaření, na projížďky, lovů beze zbraní (fotografování) a návštěv pláží v blízkosti delty. Všechny lodě jsou řádně pojištěné, velmi stabilní a jednoduché v obsluze řízení. Svojí výbavou    odpovídají všem normám a zákonům k provozu: pojištění, záchranné vesty, kotva, vesla, osvětlovací světlice atd. Některé z lodí jsou také vybaveny sonary a echoloty.

Pronájem lodí Pronájem lodí Pronájem lodí

Ceník lodí pro rok 2010:

Lodě a čluny Týdenní pronájem Denní pronájem Pronájem na 1/2 dne Hodinový pronájem
Mimo sezonu Sezona Mimo sezonu Sezona
Motor 13,5 HP 320 € 365 € 78 € 90 € 53 € 17 €
Motor 15 HP 335 € 390 € 80 € 95 € 55 € 19 €
Motor 40 HP 385 € 435 € 90 € 105 € 60 € 22 €
Motor 50 HP 410 € 495 € 100 € 120 € 70 € 22 €
Motor 60 HP 490 € 600 € 120 € 150 € 80 € 25 €
  • Spotřebovaný benzín se platí po příjezdu na stanoviště depa
  • Uvedené ceny jsou s daní
  • Při reservaci člunu - lodě na 2 týdny - sleva 10% z ceny
  • Při reservaci člunu - lodě na 3 týdny - sleva 12% z ceny
  • Při reservaci člunu - lodě na 4 týdny - sleva 15% z ceny

Termín pronájmů:

  • termín pronájmů v období "MIMO SEZONU": od 01.01 do 22.05 a od  19.09 do 31.12.2010
  • termín pronájmů v období "SEZONY": od  22.05 do 19.09.2010

Tyto poslední rybářské lodě s nejvyšší možnou výbavou kterou lze u nás zapůjčit, mohou vést pouze vlastníci vyššího stupně licence pro řízení lodí. Je to loď na delší plavby na velké druhy ryb jako jsou Tuňáci, rejnoci, barakudy, palomety apod. Jsou to lodě s velmi dobrou stabilitou a jednoduchou obsluhou. Vybaveny jsou sonarem, echolotem, GPS a motory o 115 HP. Nádrž na PHM má 130 l benzínu. Je určena pro 6 osob.

UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem ke španělským zákonům zapůjčujeme lodě do vlastních rukou s maximálním pohonem 30 HP. Držitelé oprávnění k řízení lodí, musí dát tato oprávnění i s jeho překladem do španělštiny ke schválení na patřičném úřadu říční a námořní dopravy ve Španělsku!

Rybolov ve Španělsku, Na Požáře 2476, 760 01 Zlín
Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku